Geneza

Serwis PowerView.pl powstał w 2014 roku w odpowiedzi na wydanie przez korporację Microsoft najnowszej wersji arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel 2013 BI, w którym znalazły się dodatki PowerPivot oraz PowerView. Celem serwisu jest dostarczanie informacji na temat sposobu działania tych programów oraz produktów, które uzupełnią brakujące funkcje tychże dodatków. Uważamy, że 3 lata pracy (między wersją 2010 i 2013), ukryte głównie w tych dwóch dodatkach, poświęcone przez firmę Microsoft, wymagają promocji nowych rozwiązań i dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców.

Grupa SkuteczneRaporty.pl

Strona należy do grupy SkuteczneRaporty.pl, która skupia swoją działalność na rzetelnym przekazywaniu informacji nt. wizualizacji danych, wykresów, raportów i dashboardów, a także wykorzystania w tym celu programu Microsoft Excel (nie jego dodatków). Więcej o stronie-matce na skuteczneraporty.pl.

Logo SkuteczneRaporty.pl

Misja grupy

Na wszystkich naszych serwisach podążamy za naszą misją: „Promowanie idei wizualizacji danych i koncepcji dashboardów jako najbardziej efektywnych form tworzenia raportów oraz dostarczanie produktów i usług, które w najwyższym stopniu wspierać będą sposób, w jaki mózg człowieka w procesie percepcji analizuje dane.”

Dlaczego jest to ważne?

Dlaczego wizualizacja danych jest ważnaCodziennie miliony osób na świecie tworzą raporty w postaci tekstu, tabel, wykresów i grafiki, których celem jest przekazanie odbiorcy informacji i podzielenie się wiedzą. Raportami są zarówno zestawienie danych biznesowych, sprawozdanie finansowe czy artykuł prasowy. Jesteśmy społeczeństwem informacyjnym, w którym zdolność zbierania, przetwarzania, analizowania i prezentowania informacji jest niezwykle cenna. Szczególnie w biznesie raporty są na wagę złota, gdyż stanowią podstawę do podejmowania codziennych decyzji. Ich trafność jest w dużej mierze pochodną skuteczności raportu. Oto moje spostrzeżenia dotyczące wizualizacji danych:

  • Większość osób tworząca wykresy nie potrafi prawidłowo się nimi posługiwać.
  • Najpopularniejsze wykresy (np. kołowy) należą do najmniej efektywnych.
  • W modzie jest „podkoloryzowanie” raportów, które jest sprzeczne z pracą mózgu.
  • Wykresy, które ukazują się w prasie i raportach, również wprowadzają odbiorów w błąd.
  • Najpopularniejsze programy komputerowe, które służą do wizualizacji danych, w tym Microsoft Excel, wprowadzają użytkownika w błąd i łamią podstawowe zasady wizualizacji danych.
  • Koncepcja dashboardów znalazła swoje odzwierciedlenie dopiero w programie Excel 2013, i to w sposób tak zakamuflowany, że niewielu użytkowników ją odkryje.
  • Wizualizacja danych nie jest przedmiotem, który wykłada się na jakiejkolwiek uczelni ekonomicznej w Polsce.

Dane rejestrowe firmy

SkuteczneRaporty.pl
ul. św. Wincentego 128C/4
03-291 Warszawa
NIP 1230964021
REGON 147435801
tel. +48 500 196 861
e-mail: kontakt@skuteczneraporty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Zostaw komentarz