Szkolenia zamknięte

Excel BI w pracy analityka – Power Query, Power Pivot, Power Map, Power BI

Excel BI Power Query Pivot MapsSzkolenie wprowadza uczestników w świat najnowszych bezpłatnych dodatków do Excela, stworzonych przez Microsoft w odpowiedzi na coraz większe wyzwania stawiane przed analitykami w zakresie szybkiego przetwarzania i wizualizowania dużych ilości informacji. Power Pivot, Power Query, Power Map i Power BI są doskonałym uzupełnieniem warsztatu sprawnego analityka – pozwalają na budowanie modeli automatycznie pobierających i przetwarzających dane, a następnie umożliwiają prezentowanie ich w skondensowanej i dostosowanej do odbiorcy formie. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak najlepiej wykorzystać te dodatki w swojej pracy.

Power Query (Get & Transform) – Automatyczne pobieranie i przetwarzanie danych

power-querySzkolenie wprowadza uczestników w tajniki najciekawszego dodatku z rodziny Excel BI – Power Query. Dodatek ten pozwala na sprawne żonglowanie danymi, a sztuczki, które potrafi, zadziwiły już niejednego analityka. Power Query to narzędzie, które po prostu musi znaleźć się w warsztacie każdego, kto pracuje z dużą ilością informacji pochodzących z różnych źródeł. Pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Model danych i język DAX dla użytkowników Excel Power Pivot i Power BI

szkolenie-power-pivotPower Pivot to dodatek do Excela, który pozwala na samodzielne budowanie relacyjnych modeli z danymi pochodzącymi z różnych źródeł (z internetu, z baz danych, z plików tekstowych i wielu innych). Pozwala on za pomocą zaawansowanych tabeli przestawnych łączyć i wielowymiarowo analizować informacje, a także odkrywać nowe perspektywy, w których można oglądać dane. Szkolenie pozwala na opanowanie podstawowych i średnio zaawansowanych technik pracy z tym dodatkiem, otwierając przed analitykami (a także innymi osobami, które pracują z danymi) wachlarz zupełnie nowych możliwości i rozwiązań. Szkolenie realizujemy w Excelu lub w aplikacji Power BI.

Power BI – budowa modelu danych i projektowanie dashboardów

szkolenie-power-bi-desktopBI, czyli Business Intelligence, to dostarczanie właściwych informacji, właściwym osobom, we właściwym czasie oraz we właściwej formie, które to informacje powinny pomagać w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych. Tyle mówi popularna definicja tego terminu. Czym jest zatem Power BI? Jest to zestaw narzędzi, który pozwala na stosowanie Business Intelligence w praktyce. Analityk, który będzie umiał korzystać z Power BI, stanie się dla swojej organizacji cennym zasobem – będzie mógł skupić się na istotnych wskaźnikach, trafnie odnajdując i identyfikując szanse i ryzyka.

Poznaj nasze referencje.