Szkolenia zamknięte

Excel BI w pracy analityka – Power Query, Power Pivot, Power Map, Power BI

Excel BI Power Query Pivot MapsSzkolenie wprowadza uczestników w świat najnowszych bezpłatnych dodatków do Excela, stworzonych przez Microsoft w odpowiedzi na coraz większe wyzwania stawiane przed analitykami w zakresie szybkiego przetwarzania i wizualizowania dużych ilości informacji. Power Pivot, Power Query, Power Map i Power BI są doskonałym uzupełnieniem warsztatu sprawnego analityka – pozwalają na budowanie modeli automatycznie pobierających i przetwarzających dane, a następnie umożliwiają prezentowanie ich w skondensowanej i dostosowanej do odbiorcy formie. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak najlepiej wykorzystać te dodatki w swojej pracy.

Power Query (Get & Transform) – Automatyczne pobieranie i przetwarzanie danych

power-querySzkolenie wprowadza uczestników w tajniki najciekawszego dodatku z rodziny Excel BI – Power Query. Dodatek ten pozwala na sprawne żonglowanie danymi, a sztuczki, które potrafi, zadziwiły już niejednego analityka. Power Query to narzędzie, które po prostu musi znaleźć się w warsztacie każdego, kto pracuje z dużą ilością informacji pochodzących z różnych źródeł. Pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Model danych i język DAX dla użytkowników Excel Power Pivot i Power BI

szkolenie-power-pivotPower Pivot to dodatek do Excela, który pozwala na samodzielne budowanie relacyjnych modeli z danymi pochodzącymi z różnych źródeł (z internetu, z baz danych, z plików tekstowych i wielu innych). Pozwala on za pomocą zaawansowanych tabeli przestawnych łączyć i wielowymiarowo analizować informacje, a także odkrywać nowe perspektywy, w których można oglądać dane. Szkolenie pozwala na opanowanie podstawowych i średnio zaawansowanych technik pracy z tym dodatkiem, otwierając przed analitykami (a także innymi osobami, które pracują z danymi) wachlarz zupełnie nowych możliwości i rozwiązań. Szkolenie realizujemy w Excelu lub w aplikacji Power BI.

Power BI – budowa modelu danych i projektowanie dashboardów

szkolenie-power-bi-desktopBI, czyli Business Intelligence, to dostarczanie właściwych informacji, właściwym osobom, we właściwym czasie oraz we właściwej formie, które to informacje powinny pomagać w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych. Tyle mówi popularna definicja tego terminu. Czym jest zatem Power BI? Jest to zestaw narzędzi, który pozwala na stosowanie Business Intelligence w praktyce. Analityk, który będzie umiał korzystać z Power BI, stanie się dla swojej organizacji cennym zasobem – będzie mógł skupić się na istotnych wskaźnikach, trafnie odnajdując i identyfikując szanse i ryzyka.

Power BI Advanced

Znasz już Power Query, Power BI oraz podstawy DAX i zastanawiasz się co dalej? Od kilku lat szyjemy na miarę warsztaty dla zaawansowanych użytkowników Power BI, czyli Power BI Developerów. Jest to szkolenie, które pozwoli Ci wejść na wyższy poziom wtajemniczenia w modelowaniu danych, języku DAX i trikach Power BI. Na bieżąco śledzimy wszystkie nowinki ze świata Power BI i swój materiał dostosowujemy zawsze do najnowszych możliwości aplikacji. Co więcej, nie będzie to zwykłe szkolenie tylko na naszych danych. Przed szkoleniem możesz przygotować paczkę problemów, wyzwań i pytań, na które wspólnie, w interaktywny sposób znajdziemy rozwiązanie. Możemy także częściowo pracować na Twoich danych (podpisując uprzednio NDA lub lekko modyfikując / anonimizując dane z oryginalnego modelu), dzięki czemu ukończysz szkolenie z gotowym raportem.

Poznaj nasze referencje.