Opis szkolenia

BI, czyli Business Intelligence, to dostarczanie właściwych informacji, właściwym osobom, we właściwym czasie oraz we właściwej formie, które to informacje powinny pomagać w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych. Tyle mówi popularna definicja tego terminu. Czym jest zatem Power BI? Jest to zestaw narzędzi, który pozwala na stosowanie Business Intelligence w praktyce. Analityk, który będzie umiał korzystać z Power BI, stanie się dla swojej organizacji cennym zasobem – będzie mógł skupić się na istotnych wskaźnikach, trafnie odnajdując i identyfikując szanse i ryzyka.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przygotowanie do sprawnego korzystania z Power BI – uczestnik będzie umiał przygotować dane, dokonywać na nich obliczeń, a także publikować gotowe raporty i dashboardy.

Uczestnicy dowiedzą się

 • Jak zainstalować i przygotować do pracy Power BI Desktop?
 • Jak przygotować dane do analizy za pomocą Power Query?
 • Jak stworzyć z danych model i jak dokonywać na nim obliczeń?
 • Jak tworzyć raporty i dashboardy w Power BI?
 • Jak korzystać z przechowywania danych i raportów w chmurze Power BI?
 • Jak wizualizować dane w Power BI, aby były one przejrzyste i czytelne dla odbiorców?

Szkolenie z Power BI powierzyli nam:

Avon, Roedl, BGŻ BNP Paribas, PGNiG, CMC, PwC, Skanska, Nowy Styl, Na Lato, Port Service, Polpharma, Optima Logistics, Orbium, Santander, Mars

Ćwiczenia

Wszystkie nasze szkolenia opierają się na praktycznych ćwiczeniach, przeplatanych informacjami teoretycznymi. Każdy z uczestników dostanie książkę ćwiczeń, w której krok po kroku opisane są metody ćwiczone podczas zajęć.

Forma szkolenia

Szkolenie stacjonarne lub online

Szkolenie odbywa się w formie zamkniętej w siedzibie firmy zamawiającej lub wybranej przez nią miejscu lub online (np. przez Teams). Koordynator ze strony firmy zamawiającej sam dobiera grupę uczestników nie większą niż 15 osób. Koordynator zapewnia dla uczestników komputery z programem Power BI.

Czas trwania i koszt szkolenia

Szkolenie w siedzibie klienta:

10 000 zł netto – Szkolenie 2 dni
14 000 zł netto – Szkolenie 3 dni (polecana długość)

Szkolenie online (np. przez Teams):

9 000 zł netto – Szkolenie 2 dni
13 000 zł netto – Szkolenie 3 dni (polecana długość)

Możliwe jest też dłuższe szkolenie – agenda do uzgodnienia.

Opcje dodatkowe:
+500 zł netto / osobę – dodatkowy dostęp do kursu POWER dla wszystkich lub wybranych uczestników (35 h kursów wideo z bezterminowym dostęp z dowolnego urządzenia)
+300 zł netto / osobę – dodatkowy dostęp do kursu Power BI Advanced dla wszystkich lub wybranych uczestników (12 h kursów wideo z bezterminowym dostęp z dowolnego urządzenia)

Pobierz ofertę PDF

Kliknij tutaj, aby pobrać ofertę szkolenia w postaci pliku PDF.

Co wyróżnia nasze szkolenie?

1. Doświadczenie i praktyka – na komponentach Power BI (edytor zapytań i model danych) pracujemy od początku ich powstania (od 2009 r. – wtedy pojawił się Pivot). Z Power BI jesteśmy od początku – od 2015 r. Przede wszystkim realizujemy w tym narzędziu projekty dla Klientów, w drugiej kolejności szkolimy.
2. Pasja – żyjemy tymi technologiami, śledzimy wszystkie nowości (Power BI zmienia się co miesiąc!), opisujemy na blogu excelbi.pl.
3. Materiały – uczestnicy dostają do nas 500 stron materiałów, w tym wszystkie ćwiczenia ze screenami, e-booki o teorii, o języku DAX (dot. modelu danych). Podsumowanie szkolenia stanowi infografika, którą każdy uczestnik dostaje w postaci papierowej.
4. Krytyka – podchodzimy do tematu bardzo praktycznie, co oznacza, że nie tylko pokazujemy, jak „cudowne” są te nowe dodatki, ale pokazujemy, co i gdzie nie działa oraz na co uważać.
5. Certyfikacja i dalsze kroki – uczestnicy mają do wykonania zadanie po szkoleniu, aby uzyskać certyfikat. Nagrodą za jego wykonanie jest bonusowa infografika.

Liczba uczestników

Maksymalna liczba uczestników wynosi 15 osób, cena jest niezależna od liczby uczestników.

Agenda

1. Szybki start w Power BI
1.1. Wczytanie danych
1.2. Twój pierwszy wykres
1.3. Analiza danych na mapie
1.4. Tabela z danymi
1.5. Wykres punktowy
1.6. Publikacja i udostępnienie raportu

2. Przekształcanie danych w Query
2.1. Importowanie danych
2.2. Scalanie i dołączanie
2.3. Przekształcenie kolumn
2.4. Tworzenie kolumn obliczeniowych
2.5. Kolumna przestawna i anuluj przestawianie kolumn

3. Budowa modelu danych Power BI
3.1. Pobieranie danych
3.2. Projektowanie tabeli z kalendarzem
3.3. Budowanie diagramu
3.4. Wstęp do języka DAX

Profil uczestnika

Wszystkie osoby zainteresowane budową raportów z pomocą narzędzia Power BI Desktop – narzędzia Microsoft służącego do raportowania i analizy danych, które jako jedno z niewielu narzędzi można wykorzystywać bezpłatnie.

Po szkoleniu Uczestnik

 1. Oszczędzi wiele godzin pracy, tworząc odświeżalne zapytania do źródłowych baz danych, plików i folderów przy użyciu Query.
 2. Stworzy raporty oparte na kilku źródłach, przetwarzające szybko dużą ilość danych.
 3. Będzie projektował dashboardy w Power BI i udostępniał innym użytkownikom.

Korzyści organizacji

 1. Zautomatyzowany proces odświeżania raportów, dający więcej czasu analitykowi na wyciąganie wniosków.
 2. Dostęp do raportów przez przeglądarkę internetową i aplikacje mobilne.
 3. Zarządzanie dostępem do danych, powiązanie dostępu z Active Directory, szerokie możliwości współpracy pomiędzy pracownikami.

Trener

Bartosz Czapiewski – ekspert w zakresie analizy danych i Power BI z ponad 10-letnim doświadczeniem jako analityk, projektant raportów, konsultant i trener. Przygotowuje raporty dla największych polskich i zagranicznych firm. Miłośnik wizualizacji danych i projektowania dashboardów, autor bloga SkuteczneRaporty.pl

Szkolenie w liczbach

2 lub 3 dni szkolenia wypełnione ćwiczeniami
>30 ćwiczeń do wykonania przez Uczestników
>100 stron materiałów w formie książkowej otrzyma każdy z Uczestników
2 infografiki jako podsumowanie szkolenia